خانم مهندس الهام عباسی

برخی فعالیت های من

الهام عباسی

پل های ارتباطی با من :

موبایل:۰۹۰۱۳۰۷۰۶۸۲

تلگرام:

ایمیل: e.abbasi@filmtor.ir

الهام عباسی

یو پی اس چیست؟

دستگاهی که بین منبع برق ورودی و بار مصرفی قرار میگیرد جدا از اینکه برق اضطراری تامین می کند از تاثیر اختلالات و نوسانات برق شهر جز فرکانس جلوگیری به عمل می آورد. در واقع یو پی اس سیستمی است که بتواند درصورت قطع برق منبع اصلی با زمانی کمتر از یک چهارم سیکل برق شهر(یعنی کمتر از ۵ میلی ثانیه) جایگزین شود.

انواع یو پی اس

تمام سیستم‌های یوپی‌اس مشابه هم نیستند. سه نوع اساسی یوپی‌اس موجود است.

Offline یا Standby: یونیت‌ها در زمان اختلال برق، از منبع برق نرمال به یک باتری داخلی شیفت می‌کنند. تأخیر زمانی کوتاهی تا وصل شدن باتری داخلی وجود دارد. هر چند که این تأخیر باید تا حدی کوتاه باشد که از Shutdown یا خاموشی کامپیوتر جلوگیری کند.
یوپی‌اس تعامل بین خطوط (Line interactive): یک ترانسفورماتور دارد تا با هر نوسان نیاز به استفاده از باتری داخلی کاهش یابد. این یونیت‌ها ولتاژ خطوط را همواره کنترل می‌کنند و زمانی که ولتاژ پائین تر از حد مشخصی باشد، ترانسفورماتور را فعال می‌کند. باتری زمانی فعال می‌شود که ولتاژ پائین تر از آن حد ثبت شود.
UPS آنلاین: همواره برق را از یک باتری داخلی به دستگاه می‌رساند و باتری مداوم شارژ می‌شود. زمان نقص برق، هیچ تأخیر زمانی وجود ندارد زیرا این یونیت بعنوان منبع اصلی برق عمل می‌کند. زمان قطع برق، یو پی اس به تولید برق ادامه می‌دهد اما دیگر نمی‌تواند شارژ شود.

توضیحاتی درباره ترانس و یو پی اس :

ترانس یا استابیلایزر چیست ؟

استابلایزر جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری (V220 ) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین از استابلایزریا تثبیت کننده ولتاژ می توان در مصارف خانگی نیز استفاده نمود که از آن به عنواناستابلایزر خانگی یا ترانس خانگی یاد می شود . استابلایزر با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاز ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ V220 یا ۳۸۰Vثابت با دقت %۱ و به صورت خطی و پیوسته د رخروجی ارائه می دهد و همچنین با داشتن هسته ی حلقوی از جنس مس و جاروبک ذغال با چرخش بر روی سطح هسته ی حلقوی خروجی ثابت ارائه می دهد.

انواع ترانس :

 محصولات موجود در شرکت صنایع الکترونیک کرج

 1.  باتری ۱۲ ولت در آمپرهای متفاوت
 2.  ژنراتور و موتور برق
 3.  تابلو برق (حفاظتی _ خازنی _ PLC)
 4.  دوربین مدار بسته
 5.  سیستم حضور و غیاب
 6.  کلیدهای محافظ جان (تکفاز _ سه فاز)
 7.  درایو (کنترل دور موتور)
 8. اینورتر (DC to AC)
 9.  ارت الکترونیکی
 10.  شارژرهای سوئیچینگ
 11.  اجرای Passive (مشاوره ، کابل کشی زیرساخت شبکه و برق)

معرفی محصولات شرکت

۱-ارت الکترونیکی:

سیستم ارت الکترونیکی دستگاهی است که جایگزین کامل چاه ارت می‌باشد. این سیستم ولتاژ‌ها و جریان‌های القایی بر روی بدنه فلزی مصرف کننده الکتریکی را به خود جذب می‌کند و در صورت بروز اتصال بدنه با نفوذ آب به تأسیسات الکتریکی برق را به سرعت قطع می‌نماید و از برق گرفتگی جلوگیری می‌کند.

نمایندگی ارت الکترونیکی کنزا الموت 

نمونه محصولات :

۲-باتری های خشک سیلد اسید :

 از نوع باتری های سرب اسیدی خشک (VARA) و بدون نیاز به سرویس و نگهداری می باشد که برای استفاده در سیستم های ذخیره ساز انرژی صنعتی و مخابراتی، دستگاه های برق اضطراری بدون وقفه (UPS)، سیستم های حفاظتی، تجهیزات پزشکی و سایر کاربردهای مشابه مناسب هستند. کیفیت بالای تولید، کنترل کیفیت مداوم قطعات اولیه و محصولات تولیدی، طول عمر بالا و بدنه ضد اشتعال این باتری ها از وجوه تمایز آنها نسبت به باتری های مشابه بوده و تولید و کنترل کیفیت آنها براساس استانداردهای ISO9001, IEC60086, EN17025 و IEC60896 صورت میگیرد.

۳-کلید محافظ جان:

با توجه به حضور برق در زندگی انسان ها، خطراتی هم برای آنها به همراه دارد و با بکارگیری روش های مناسب می توان از آسیب های احتمالی جلوگیری کرد. کلید های محافظ جان از جمله تجهیزات حفاظتی هستند که امروزه کاربرد فراوانی دارد.

۴-مشخصات فنی برخی محصولات 

۵-دوربین مدار بسته :

دوربین‌های مداربسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند. این دوربین‌ها می‌توانند دوربین‌های ویدئویی یا دوربین‌های دیجیتال باشند.

۶-ژنراتور :

ژنراتورها وسیله ای مفید هستند که نیروی الکتریسیته و برق تولید می کنند و از قطع فعالیت های روزانه یا اختلال در عملیات کاری پیشگیری می کنند. ژنراتورها در شکل های فیزیکی و الکتریکی برای کاربردهای مختلف در دسترس هستند. 

برگزاری کلاس ها:

برگزاری کلاس های آموزشی برای پرسنل شرکت و همچنین آشنایی با دستگاه ها و کارکرد آنها و همچنین به جهت کسب تجربه و یادگیری کارکرد دستگاه ها .

جهت اطلاعات بیشتر و تخفیفات به عکس  مقابل مراجعه کنید :

images