سانترال

سانترال

دستگاه سانترال یا (PBX ( Pravate branch exchange به منظور ایجاد یک شبکه خصوصی در یک مجموعه (شرکت) مورد استفاده قرار میگیرد که در آن با به اشتراک گذاشتن تعدادی از خطوط شهری امکان استفاده برای تمام داخلی ها با (تنظیم امکانات و محدودیت ها) به وجود خواهد آمد،در واقع یک دستگاه سانترال حکم یک مرکز مخابرات کوچک را خواهد داشت که در اختیار یک مجموعه قرار می گیرد. سانترال یک مرکز مخابراتی بسیار هوشمند است که با استفاده از خطوط تلفن داخل شهر امکان استفاده از آن را برای یوزرها و یا کاربران فراهم می کند. برندها و مارک های مختلفی از دستگاه های سانترال وجود دارد که هر کدام ورژن های متفاوتی را روانه بازار کرده اند. کمپانی پاناسونیک سه مدل دستگاه که سری کم ظرفیت، پرظرفیت دیجیتال و پر ظرفیت تحت شبکه است را ساخته و در بازار عرضه کرده است.

دستگاه سانترال

سانترال

با توجه به مدل تنظیمات دستگاه سانترال،از قابلیت های ویژه ای می توانید استفاده نمایید. از جمله این قابلیت ها می توان به حداقل کردن تعداد خطوط شهری در شرکت و یا مجموعه نیز اشاره کرد.

تصور کنید مجموعه شما دارای ۸ پرسنل و ۳ خط تلفن می باشد. برای آنکه هر پرسنل و یا نیرو در شرکت بتواند از هر ۳ خط تلفن شهری استفاده نماید می بایست بر روی میز هر کدام از آن ها ۳ دستگاه تلفن قرار گیرد تا بتوانند از هر ۳ خط استفاده نمایند و این کار را دشوار و سخت می کند. اینجا دستگاه سانترال به کمک شما می آید تا بتوانید خطوط شهری را به چندین خطوط داخلی تقسیم بندی کنید.

مهمترین ویژگی های سانترال عبارتند از :

  • مدیریت و نظارت تماس­های ورودی و خروجی بدون نیاز به اپراتور
  • ارتباط راحت و آسان بین داخلی ها
  • محدودیت استفاده از خطوط شهری
  • ایجاد زمان مشخص برای گروه های مختلف جهت استفاده از خطوط شهری
  • ارتباط آسان با سیستم های گویا
  • امکان ارتقاء و افزایش امکانات
  • کاهش هزینه ارتباطی

روش های برنامه ریزی در دستگاه های سانترال از طریق تلفن و نرم افزار انجام می گردد، در مدل های کم ظرفیت حداکثر ۸ خط شهری پشتیبانی می گردد که امکان استفاده از این خطوط را برای ۲۴ داخلی فراهم می نماید، اما در مدل های پر ظرفیت که خطوط شهری و داخلی حجم بسیار بالایی دارند امکان استفاده از تلفن وجود نداره به همین علت تنها روش استفاده، برنامه ریزی و تنظیمات نرم افزار هست که با اتصال مرکز تماس به کامپیوتر امکان پذیر می شود.

در مواردی هم شما می توانید با استفاده از دستگاه های سانترال برای کمپانی و یا شرکت خود ساعت استراحت و منشی گویا تنظیم نمایید. بهره گیری از اپراتور تلفنی گویا در شرکت، باعث می شود که تماس گیرنده به راحتی بتواند به داخلی مورد نظر هدایت گردد. سرعت در روند اتصال تماس کاربر به کارمند و داخلی مورد نظر باعث می شود تا خطوط یک شرکت مدت زمان کمتری اشغال باشند.

قطعات بسیار باکیفیت و مرغوب استفاده شده در دستگاه های سانترال پاناسونیک باعث می شود که بتوانید مدت زمان زیادی را از دستگاه سانترال استفاده نمایید و در طول سال های زیاد نیاز به تعمیر و ترس از خرابی دستگاه سانترال خود نخواهید داشت.

دستگاه سانترال