استابیلایزر

استابیلایزر (stabilizer)


استابیلایزر (Stabilizer) به جهت جلوگیری از نوسانات برق و قطعی های ناگهانی برق شهری (۲۲۰V) و برق سه فاز برای محافظت از تمامی لوازم و وسایل برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد. استابیلایزر با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاز ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ ۲۲۰V یا ۳۸۰V ثابت با دقت %۱ و به صورت خطی و پیوسته ارائه می دهد و همچنین با داشتن هسته ی حلقوی از جنس مس و جاروبک ذغال با چرخش بر روی سطح هسته ی حلقوی خروجی ثابت ارائه می دهد.

ترانس-اتوماتیک-فاراتل-مدل-AVR32F

استابیلایزر ها :

استابلایزر یا همان ترانس محافظ برق به دو دسته تقسیم می گردد:

– دسته اول استابلایزرهای رله ای (استابلایزرهای پله ای) بوده که روش کارکرد و عملکرد این نوع استابیلایزرها تنظیم ولتاژ با دقت ۱۰V می باشد. که با استابیلایزر سری AVR شروع و شامل آمپرهای ۲ الی ۳۲ آمپر خانگی و در مدلهای صنعتی از ۹ تا ۲۰ آمپرهستند.
– دسته دوم استابیلایزرهای SERVOE این نوع استابلایزرها با داشتن سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری بوده و تنظیم ولتاژ با دقت ۱Vاست که با سری STB-11 در مدل های تک فاز و مدل های سه فاز با سری STB-33 ارائه می گردد. این نوع استابلایزرها در محدوده وسیع از ۶A تا ۸۰A در مدلهای تک فاز و سه فاز از ۹A تا ۶۰۰A ارائه داده میشود.

موارد استفاده استابیلایزر

طی بررسی های انجام شده عمده ترین عوامل خرابی لوازم و وسایل برقی، نویزها، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر برق شهری بوده که آسیب های بوجود آمده توسط عوامل ذکر شده عمدتاً در قسمت های حساس و گران قیمت دستگاه همچون موتور،کمپرسور،لباسشوئی، کولر گازی، دستگاههای CNC، دستگاههای PLC، دستگاههای چاپ و برش، ابزارهای پزشکی، دستگاههای بافندگی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.
به همین منظور برای حفاظت از لوازم برقی خانگی و اداری بخصوص کولر گازی، یخچال، لباسشوئی، سیستم صوتی و تصویری و کامپیوتر و غیره حتما باید از دستگاههای استابیلایزر استفاده نمود همچنین لازم به ذکر است، فروشندگان و تولید کنندگان این گونه لوازم در قبال اشکالات به وجود آمده به دلیل نوسانات برقی در دستگاه های فاقد استابیلایزر هیچ گونه گارانتی و ضمانتی ارائه نمی نمایند.


مشخصات فنی استابیلایزرهای فاراتل

  • مناسب برای تجهیزات برقی منازل و یا ساختمان های دارای کنتور تک فاز ۲۰ آمپر
  • قابل استفاده برای کولرهای گازی
  • نصب بصورت دیواری و بعد از کنتور
  • دارای رنج وسیع تثبیت ولتاژ
  • دارای سیستم حفاظت در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز
  • دارای فیلتر جهت حفاظت دستگاه های مصرفی در مقابل نویزها و اختلالات برق شهر
  • مجهز به هشداردهنده صوتی جهت اعلام اضافه بار
  • مجهز به کلید مخصوص جهت استفاده از روشنایی هنگام ضعف بیش از حد برق شهر
  • مجهز به مدار تاخیر جهت حفاظت دستگاه های مصرفی هنگام قطع و وصل برق شهر